Se afișează postările cu eticheta golden boy. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta golden boy. Afișați toate postările

vineri, 14 august 2009

Wilkinson debuteaza azi pentru Toulon

Decarul englez debuteaza in aceasta seara pentru noua lui ekipa intr-un meci oficial. Golden Boy revine pe teren dupa mai multe accidentari grave care l-au tinut departe de gazon.
Wilkinson vrea sa iasa pe primul loc cu Toulon, dar si sa revina in ekipa nationala a Angliei, pentru care a jucat ultima oara in martie 2008.

"Vreau ca Toulon sa termine pe primul loc, pentru ca, daca incepem sa vorbim despre locul doi sau trei este cea mai buna cale de a incepe sa pierdem meciuri. Trebuie sa jucam fiecare meci cu intentia de a castiga", a declarat Wilkinson dupa meciul amical disputat impotriva australienilor de la Brumbies. Toulon a castigat cu 20-8, 12 puncte fiind marcate de Wilko.

Vezi un interviu acordat de starul englez pentru BBC:




Later edit: Wilkinson a jucat tot meciul si a inscris 17 puncte (4 lovituri de pedeapsa, un drop-gol si o transformare). Partida s-a incheiat la egalitate 22 - 22.

miercuri, 8 iulie 2009

"Golden Boy" is back in business

Jonny Wilkinson va face parte din lotul Senior Elite a anuntat antrenorul Martin Johnson. Recent transferat la Toulon, in Franta, Wilkinson se va pregati cu prima ekipa pentru meciurile test din noiembrie. Anglia urmeaza sa joace contra Australiei, Argentinei si Noii Zeelande.
Alaturi de Wilkinson, pentru postul de uvertura a mai fost selectionat si Toby Flood de la Leicester, in dauna fitosului, zic eu, Danny Cipriani.
De la Cupa Mondiala din 2003 Wilko a suferit nu mai putin de 13 accidentari grave.


Foto: www.rugbybahamas.com

 

blogger templates | Make Money Online