Se afișează postările cu eticheta upa Europei centrale si de Est. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta upa Europei centrale si de Est. Afișați toate postările

duminică, 11 octombrie 2009

VIDEO: Bataie intre Arad si Timisoara in Cupa Europei centrale si de Est

Dupa ce ieri seara am avut la tv stiri legate de meciul castigat de Stejarii Bucuresti in Challenge Cup, in seara asta ne-am intors in mizerie. Aradul si Timisoara au fost protagonistele unei batai identice cu cea de la Dinamo-Farul.
Evenimentele sunt cu atat mai grave cu cat meciul se desfasura in Cupa Europei centrale si de Est. La jumatatea primei reprize s-a iscat o bataie generala in urma careia mai multi jucatori au ajuns la spital.
In acest moment toti ochii sunt atintiti asupra FRR. Speram ca dl Alin Petrache sa nu rezolve si acest incident la fel cum l-a rezolvat pe cel dintre Dinamo si Farul. Daca nici acum nu se vor lua masuri dure rugby-ul romanesc este condamnat la mediocritate.
Foarte grava mi se pare atitudinea celor doi antrenori.
Tehnicianul de la Arad, Ovidiu Serban, spune la sfarsitul meciului ca nu este suparat pentru ceea ce s-a intamplat(0.50). Nici antrenorul timisorenilor nu s-a lasat mai prejos. In filmuletul de mai jos (0.22) el sare la gatul unui aradean.
Rusine !!! Rusine !!! Rusine !!!
-va urma-

 

blogger templates | Make Money Online