Se afișează postările cu eticheta Triumf. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Triumf. Afișați toate postările
luni, 17 august 2009
Multumim sportlocal.ro !
Citeste aici doua articole sportlocal.ro despre meciul Triumf - Romania Old-Boys.
Etichete:
cupa triumf,
old-boys,
sportlocal.ro,
Triumf
marți, 4 august 2009
Cupa Triumf
Unii dintre voi ii stiu. Cei mai multi insa nu ii cunosc pe Dragos si pe Claudiu. Dragonu’ si Freeball (sau Mielu’) cum le ziceam noi. Le ziceam pentru ca, din pacate, anul trecut la inceputul lui septembrie s-au stins amandoi intr-un teribil accident de circulatie.
Stiu ca atunci cand oamenii dispar cei care raman in urma au tendinta de a-i lauda si de a vorbi frumos despre ei. In cazul lor e un pic altfel. Ei s-au bucurat de aprecieri si de vorbe frumoase din partea prietenilor si in timpul vietii. Motivul este simplu: au fost doi baieti super. Glumeti. Prieteni devotati. Saritori. Eu unul nu i-am vazut suparati sau nervosi niciodata.
Sunt sigur ca si acolo unde sunt acum au ramas la fel de buni prieteni.
Eu si inca vreo cativa colegi de la C.N. Matei Basarab i-am cunoscut si altfel pe cei doi. In calitate de sportivi. Amandoi au jucat rugby la Triumf. Dragonu’ a fost pilier, Freeball centru.
Incepand de anul acesta, noi, colegii de la Triumf, vom organiza in amintirea celor doi o cupa la rugby. Cupa se va numi Triumf, clubul la care au jucat amandoi.
Pe 14 august 2009, incepand cu orele 19.00, pe terenul 2 al FRR, (langa Manastirea Casin) va avea loc prima editie a acestei cupe intre ekipa Triumf (formata din fosti juniori ai acestui club si nu numai) si Romania Old-Boys.
La sfarsit ekipa castigatoare va primi si o cupa. Cupa Triumf.
Vom incerca sa organizam acest eveniment in fiecare an in luna septembrie. La anul speram sa participe patru ekipe.
Sunt sigur ca si acolo unde sunt acum au ramas la fel de buni prieteni.
Eu si inca vreo cativa colegi de la C.N. Matei Basarab i-am cunoscut si altfel pe cei doi. In calitate de sportivi. Amandoi au jucat rugby la Triumf. Dragonu’ a fost pilier, Freeball centru.
Incepand de anul acesta, noi, colegii de la Triumf, vom organiza in amintirea celor doi o cupa la rugby. Cupa se va numi Triumf, clubul la care au jucat amandoi.
Pe 14 august 2009, incepand cu orele 19.00, pe terenul 2 al FRR, (langa Manastirea Casin) va avea loc prima editie a acestei cupe intre ekipa Triumf (formata din fosti juniori ai acestui club si nu numai) si Romania Old-Boys.
La sfarsit ekipa castigatoare va primi si o cupa. Cupa Triumf.
Vom incerca sa organizam acest eveniment in fiecare an in luna septembrie. La anul speram sa participe patru ekipe.
vineri, 24 iulie 2009
Am pierdut...dar ce frumos a fost!!!!!!
Scorul final a fost 4-3 la eseuri pentru old-boys, dar meciul a fost cat se poate de ekilibrat. Ca de obicei batalia s-a dat la nivelul inaintarii, unde experienta "seniorilor" si-a spus cuvantul. Triumful a jucat binisor, dar parca mai slab ca meciul trecut. Din nou treisferturile au fost problema. Baietii nu s-au cunoscut foarte bine intre ei si nu prea au jucat. Un lucru ne-a terminat pe toti: caldura.
Cateva vanatai, 2-3 cucuie, un genunchi umflat, o durere de spate, foarte mult fair-play si niciun regret...am jucat rugby adevarat! Nu poti fi suparat cand pierzi impotriva unei asemenea ekipe. Jos palaria din nou pentru old-boys!
Dupa meci, la repriza a3a, am placat lada cu bere si sticlele cu wiskey aduse de Turambar (cum spuneam intr-un post anterior el este titular pe postul de cel mai rezistent la baut :)) )
Avem in gand ca astfel de meciuri sa aiba loc de acum inainte la fiecare 2 saptamani....ar fi frumos..
Cateva fotografii de ieri...(o sa pun mai multe mai pe seara)
p.s. multumesc fanelor pentru fotografii (acest rand a fost introdus la solicitarea lor :D )
Dupa meci, la repriza a3a, am placat lada cu bere si sticlele cu wiskey aduse de Turambar (cum spuneam intr-un post anterior el este titular pe postul de cel mai rezistent la baut :)) )
Avem in gand ca astfel de meciuri sa aiba loc de acum inainte la fiecare 2 saptamani....ar fi frumos..
Cateva fotografii de ieri...(o sa pun mai multe mai pe seara)
p.s. multumesc fanelor pentru fotografii (acest rand a fost introdus la solicitarea lor :D )




Etichete:
old-boys,
Romania,
rugby,
rugby intern,
Triumf
joi, 23 iulie 2009
Tonight...WE CONQUER!!!
Diseara jucam cu ROMANIA old-boys!!! O sa ziceti poate ca jucam cu niste domni trecuti de prima tinerete si ca meciul va fi foarte usor... Ei bine...GRESIT!!! Meciul trecut ne-au invins...Greu, dar ne-au invins. Au experienta de partea lor (majoritatea au jucat la ekipa nationala. si asta se vede). Noi tineretea. Toti avem aceeasi pasiune: rugby-ul. Meciul va fi sigur unul disputat.
Sper ca diseara o sa facem un meci mai bun ca data trecuta. Vreau sa castigam!!! Baieti, tot ce ne trebuie diseara e ATITUDINE!!!
Si ce daca sunt mari si rai? Si ce daca stiu bine jocul? Si ce daca au jucat pentru nationala?
Diseara noi castigam!!!!!
Mesajul general este cel din clipul de mai jos: Tonight...WE CONQUER!!!We shall not surrender!!!
*Pentru amatorii de sport (nu fotbal) meciul incepe diseara la orele 19 pe Stadionul Arcul de Triumf (langa manastirea Casin, pe terenul 2 al Federatiei Romane de Rugby).
Sper ca diseara o sa facem un meci mai bun ca data trecuta. Vreau sa castigam!!! Baieti, tot ce ne trebuie diseara e ATITUDINE!!!
Si ce daca sunt mari si rai? Si ce daca stiu bine jocul? Si ce daca au jucat pentru nationala?
Diseara noi castigam!!!!!
Mesajul general este cel din clipul de mai jos: Tonight...WE CONQUER!!!We shall not surrender!!!
*Pentru amatorii de sport (nu fotbal) meciul incepe diseara la orele 19 pe Stadionul Arcul de Triumf (langa manastirea Casin, pe terenul 2 al Federatiei Romane de Rugby).
Etichete:
old-boys,
rugby,
rugby intern,
Triumf
Abonați-vă la:
Postări (Atom)


