Se afișează postările cu eticheta cupa triumf. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta cupa triumf. Afișați toate postările

luni, 17 august 2009

Multumim sportlocal.ro !

Citeste aici doua articole sportlocal.ro despre meciul Triumf - Romania Old-Boys.

joi, 13 august 2009

VICTORIEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!

Azi am castigat meciul cu Romania Old-Boys, din Cupa Triumf, cu 5-4 la eseuri. Totul a iesit bine. Organizarea a fost ok, cred eu. Public, mai numeros ca de obicei si as adauga eu, multumit si incantat de eveniment. Meciul a avut de toate: sange, incrancenare si rugby de calitate. Baietii au pus parca osul mai tare astazi decat de obicei si s-a vazut. Cu putin mai mult antrenament pe cele doua compartinemte putem sa ii batem si pe Old-Boys si pe francezii de la Bucuresti Barbarians fara probleme. Felicitari tuturor. Kiar daca am castigat, din fair-play, cupa a ramas la prietenii de la Old-Boys. La anul speram sa aducem patru ekipe. Cateva fotografii.

P.S. Multumesc fotografilor. Cat despre mine ce ar mai fi de zis....??? Un capitan de ekipa care a marcat 3 eseuri.....Nepretuit. :D





marți, 4 august 2009

Cupa Triumf

Unii dintre voi ii stiu. Cei mai multi insa nu ii cunosc pe Dragos si pe Claudiu. Dragonu’ si Freeball (sau Mielu’) cum le ziceam noi. Le ziceam pentru ca, din pacate, anul trecut la inceputul lui septembrie s-au stins amandoi intr-un teribil accident de circulatie.
Stiu ca atunci cand oamenii dispar cei care raman in urma au tendinta de a-i lauda si de a vorbi frumos despre ei. In cazul lor e un pic altfel. Ei s-au bucurat de aprecieri si de vorbe frumoase din partea prietenilor si in timpul vietii. Motivul este simplu: au fost doi baieti super. Glumeti. Prieteni devotati. Saritori. Eu unul nu i-am vazut suparati sau nervosi niciodata.
Sunt sigur ca si acolo unde sunt acum au ramas la fel de buni prieteni.
Eu si inca vreo cativa colegi de la C.N. Matei Basarab i-am cunoscut si altfel pe cei doi. In calitate de sportivi. Amandoi au jucat rugby la Triumf. Dragonu’ a fost pilier, Freeball centru.
Incepand de anul acesta, noi, colegii de la Triumf, vom organiza in amintirea celor doi o cupa la rugby. Cupa se va numi Triumf, clubul la care au jucat amandoi.
Pe 14 august 2009, incepand cu orele 19.00, pe terenul 2 al FRR, (langa Manastirea Casin) va avea loc prima editie a acestei cupe intre ekipa Triumf (formata din fosti juniori ai acestui club si nu numai) si Romania Old-Boys.
La sfarsit ekipa castigatoare va primi si o cupa. Cupa Triumf.
Vom incerca sa organizam acest eveniment in fiecare an in luna septembrie. La anul speram sa participe patru ekipe.


Dragonu' si Freeball
 

blogger templates | Make Money Online