Aripa Leon Bott il accidenteaza grav pe David Dillon. Acesta din urma a continuat sa joace dar doua zile mai tarziu i-a fost inlaturata splina perforata. Cateva ore in plus fara tratament i-ar fi pus viata in pericol jucatorului. Nu se stie daca va mai putea juca rugby vreodata. Comisiile de specialitate au considerat suficient cartonasul galben si nu l-au suspendat pe Bott.
Voi ce credeti?
Voi ce credeti?

