Se afișează postările cu eticheta old-boys. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta old-boys. Afișați toate postările

luni, 17 august 2009

Multumim sportlocal.ro !

Citeste aici doua articole sportlocal.ro despre meciul Triumf - Romania Old-Boys.

vineri, 24 iulie 2009

Am pierdut...dar ce frumos a fost!!!!!!

Scorul final a fost 4-3 la eseuri pentru old-boys, dar meciul a fost cat se poate de ekilibrat. Ca de obicei batalia s-a dat la nivelul inaintarii, unde experienta "seniorilor" si-a spus cuvantul. Triumful a jucat binisor, dar parca mai slab ca meciul trecut. Din nou treisferturile au fost problema. Baietii nu s-au cunoscut foarte bine intre ei si nu prea au jucat. Un lucru ne-a terminat pe toti: caldura.
Cateva vanatai, 2-3 cucuie, un genunchi umflat, o durere de spate, foarte mult fair-play si niciun regret...am jucat rugby adevarat! Nu poti fi suparat cand pierzi impotriva unei asemenea ekipe. Jos palaria din nou pentru old-boys!
Dupa meci, la repriza a3a, am placat lada cu bere si sticlele cu wiskey aduse de Turambar (cum spuneam intr-un post anterior el este titular pe postul de cel mai rezistent la baut :)) )
Avem in gand ca astfel de meciuri sa aiba loc de acum inainte la fiecare 2 saptamani....ar fi frumos..
Cateva fotografii de ieri...(o sa pun mai multe mai pe seara)

p.s. multumesc fanelor pentru fotografii (acest rand a fost introdus la solicitarea lor :D )











joi, 23 iulie 2009

Tonight...WE CONQUER!!!

Diseara jucam cu ROMANIA old-boys!!! O sa ziceti poate ca jucam cu niste domni trecuti de prima tinerete si ca meciul va fi foarte usor... Ei bine...GRESIT!!! Meciul trecut ne-au invins...Greu, dar ne-au invins. Au experienta de partea lor (majoritatea au jucat la ekipa nationala. si asta se vede). Noi tineretea. Toti avem aceeasi pasiune: rugby-ul. Meciul va fi sigur unul disputat.
Sper ca diseara o sa facem un meci mai bun ca data trecuta. Vreau sa castigam!!! Baieti, tot ce ne trebuie diseara e ATITUDINE!!!
Si ce daca sunt mari si rai? Si ce daca stiu bine jocul? Si ce daca au jucat pentru nationala?
Diseara noi castigam!!!!!
Mesajul general este cel din clipul de mai jos: Tonight...WE CONQUER!!!We shall not surrender!!!

*Pentru amatorii de sport (nu fotbal) meciul incepe diseara la orele 19 pe Stadionul Arcul de Triumf (langa manastirea Casin, pe terenul 2 al Federatiei Romane de Rugby).


 

blogger templates | Make Money Online