In al doilea meci al Africii de Sud contra Leilor britanici Bakkies Botha a contestat o gramada a englezilor, accidentandu-l pe pilierul Adam Jones. Pentru aceasta a fost suspendat 2 saptamani.
S-a considerat ca Botha a placat periculos. Mie nu mi se pare. Eu vad ca Botha contesta o gramada a leilor, iar Jones nu este foarte atent si se accidenteaza.
Fiind suspendat Botha nu a putut juca in ultimul meci contra leilor, dar s-a bucurat de sprijinul intregii ekipe.
Sud-africanii au protestat fata de aceasta decizie, purtand cate o banderola pe brat pe care scria "Justice 4" (aluzie la nr. 4 purtat de Botha, de obicei).
Voi ce parere aveti? A fost infractiune sau pilierul leilor nu a fost atent la uraganul care venea spre el?
Foto: www.sarugby.com
S-a considerat ca Botha a placat periculos. Mie nu mi se pare. Eu vad ca Botha contesta o gramada a leilor, iar Jones nu este foarte atent si se accidenteaza.
Fiind suspendat Botha nu a putut juca in ultimul meci contra leilor, dar s-a bucurat de sprijinul intregii ekipe.
Sud-africanii au protestat fata de aceasta decizie, purtand cate o banderola pe brat pe care scria "Justice 4" (aluzie la nr. 4 purtat de Botha, de obicei).
Voi ce parere aveti? A fost infractiune sau pilierul leilor nu a fost atent la uraganul care venea spre el?
Foto: www.sarugby.com


